Chat with us, powered by LiveChat



Illustration

РИМО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

  • Віровчення

    Історично сталося так, що в історії віросповідань завжди існувало напруга між західною та східною церквою. По-перше, ця напруга стосувалася включення терміну "Filioque" (що означає спрошення Святого Духа "від Отця і Сина") до Нікейського Символу віри. Це питання було розглянуто на Толедському соборі у 589 році. Крім того, доктрина про існування чистилища була схвалена на Фераро-Флорентійському соборі в 1439 році, а претензія на непомилковість папи римського була визнана на Першому Ватиканському соборі в 1870 році. Також важливою була догма про непорочне зачаття Діви Марії, яка була ухвалена папою Пієм IX у 1854 році, і вчення про Вознесіння Діви Марії духом і тілом, яке було офіційно визнано у 1950 році.

  • Предстоятелі

    Римо-католицька церква була заснована апостолами Петром та Павлом в I столітті н.е. Вона є частиною Католицької церкви і має особливий статус "Sui iuris".Першим предстоятелем церкви був Папа Римський ап. Петро, а нинішнім главою є Папа Римський Франциск. Резиденцією нинішнього предстоятеля є Латеранська базиліка, а кафедральним собором - Базиліка святого Петра у Ватикані.

  • Розвповсюдження

    Римо-католицька церква має широку юрисдикцію та вплив у багатьох регіонах світу, переважно в Європі, Америці, Філіппінах, Африці, Мадагаскарі та Океанії. Вона також координує діяльність декількох єпископальних конференцій по всьому світу.

  • Літургія та календар

    Основною мовою літургії є латинська, а церковний календар використовує григоріанський стиль.

  • Кількість вірних та офіційний сайт

    Наразі римо-католицька церква налічує понад 1,3 мільярда вірян (статистика на 2018 рік).
    Офіційний сайт церкви доступний за посиланням:https://www.vatican.va/content/vatican/en.html